Zimní dovolená v Česku? Zkuste tato dvě neobvyklá místa!

Taky už se těšíte, až vyrazíte v zimě na Šumavu, do Krkonoš nebo do Beskyd. Tak ještě chvilku vydržte. Máme pro vás dva tipy na tuzemské zimní destinace, kde jste možná ještě nebyli a rozhodně byste je měli navštívit!

Brdy

Zima v Brdech

Zima v Brdech

Naše největší vnitrozemské pohoří nedosahuje nadmořských výšek 1000, ba ani 900 metrů. Jeho měkké tvary jej nepředurčují k tomu, aby se sem sjížděly davy lidí se snowboardy či sjezdovkami. Možná právě proto mají zimní pobyty v Brdech svoje neopakovatelné kouzlo. Naše nejmladší chráněná krajinná oblast dokonce nemá ani příliš rozsáhlou síť strojově upravovaných lyžařských stop. Vždyť ještě před sedmi lety byla její velká část vojenským výcvikovým prostorem. Od prosince do března tu tak máte jedinečnou šanci chodit či běžkovat naprosto o samotě. Padrťské rybníky, Houpák s vojenskými bunkry nebo bájný Třemšín tak budou jen vaše.

Přitom se určitě nemusíte bát, že by tu na turisty nebyli připravení. Jistě, přímo v Brdech – ostrůvku uprostřed Čech bez zástavby na žádný hotel nenarazíte. Pod nimi ale už je to jiná písnička. Ubytování v Brdech pohodlně seženete, ať už preferujete kemp, penzion či luxusní hotel.

Český les

Česko-bavorská hranice, to není jenom Šumava. Zatímco tam v zimě jezdí tisíce lidí, její menší bratříček Český les bývá téměř liduprázdný. Podmínky pro běžecké lyžování přitom nabízí srovnatelné, minimálně v oblasti nejvyšších hor. Čerchov nebo Dyleň jsou na běžky vynikajícími místy. A pokud nepotřebujete bílou stopu, můžete zůstat i kousek níže a toulat se prostorem, kudy ještě před třiatřiceti lety směli jen ozbrojení pohraničníci. Starý Herštejn s rozhlednou, lovecká zámeček Diana či zřícenina hradu Přimda jsou lokality, které uchvátí i v zimě. Zimní dovolená v Českém lese možná není pro každého, ale spoustu lidí musí nadchnout!

Ať už na zimní dovolenou vyrazíte do Brd, do Českého lesa nebo kamkoliv jinam, můžete si být jistí, že to nejlepší ubytování najdete na Hotel.cz.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *