Nejkrásnější české in-line stezky

Výlety a outdoor máme spojeny hlavně s turistikou, s cyklistikou nebo s ferratami. Možná budete překvapeni, ale na výlet je možné vyrazit i na in-line bruslích. I u nás totiž existují stezky bez velkých kopců, s kvalitním asfaltem a hlavně bez aut, kde je radost provětrat in-line brusle.

Stezka podél Baťova kanálu

Baťův kanál je pojem přesahující svým významem Moravu. Přilehlá komunikace je prezentována především jako cyklostezka, ale zdolat ji můžete i na in-line bruslích. To proto, že je téměř celá asfaltová a zároveň vede skoro po rovině. Její délka 80 kilometrů dokonce vybízí ke spojení bruslení s plavbou. Baťův kanál totiž není pouze turistickou atrakcí, ale plují tu i lodě, z jejichž paluby se vám otevře úplně nový pohled na východní Moravu. Stezka spojuje Hodonín a Kroměříž. Ať už vyrazíte odkudkoli, nebo zdoláte jen její část, můžete se těšit na úrodnou krajinou plnou pohostinných lidí lemovanou horizonty Bílý Karpat, Chřibů a Vizovické vrchoviny. Prostě romantika!

Jezerní in-line stezka Lipno

K našim nejznámnějším střediskům pro letní i zimní rekreaci patří Lipno. Nutno říct, že zcela oprávněně. A kolem nejrozlehlejší české přehradní nádrže vede in-line stezka. Jejích 11,5 kilometru vede z Lipna nad Vltavou do Frymburka téměř po rovině. Na půldenní výlet úplný ideál! A těch zajímavostí v okolí, které stojí za to vidět! Pokud vás omrzí in-line brusle, můžete vyrazit na Stezku korunami stromů, projet se na sjezdových koloběžkách nebo vyrazit na lesní hřiště Království lesa. A pokud jste opravdový in-line fanatik a jste na dovolené s partou, můžete si na jednom z mnoha zdejších sportovišť zahrát třeba inline hokej.

In-line trasa Nymburk – Poděbrady

Poděbrady jako lázně vašeho srdce a Nymburk coby basketbalové město zná každý. A každý také ví, že obě města leží na Labi jen pár kilometrů od sebe. Fanoušek sportování venku by měl dále vědět, že podél naší nejvodnatější řeky tu vede cyklostezka s výborným asfaltem, na níž jsou vítáni i všichni, komu učarovala kolečka na in-line brusle. Čeká tu na vás devět kilometrů nefalšované středočeské pohody, které zpestří výhled na nenápadný zámek Kovanice či mnohem impozantnější zámek Poděbrady. Více se to tu ale točí kolem vody. Milovníky technických památek tak asi více potěší zdymadlo u jezu před vodní elektrárnou nebo funkcionalistický věžový vodojem v Poděbradech.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *