Tři místa ve střední Evropě, kde stojí za to strávit podzimní prázdniny

Podzimní prázdniny se blíží a s nimi i doba, kdy si s rodinou můžete užít právě končící nejbarevnější část roku. Na ten necelý týden určitě nemusíte létat nikam daleko. Vždyť i u nás ve střední Evropě máme řadu míst, která jsou právě na podzim nejkrásnější!

U nás? Bílé Karpaty!

Malebná krajina Bílých Karpat

Malebná krajina Bílých Karpat

Začněme třeba u naších východních hranic. Znáte dobře moravsko-slovenské pomezí? Úplně na jihu se zvedá pohoří Bílé Karpaty. Proslulo především orchidejovými loukami, ale ty si na podzim příliš neužijete. I když možná, že ano. Právě z místních luk se otevírají parádní výhledy do krajiny v podhůří, kde stále ještě převládají podzimní barvy. Ani vrcholy Velkého Lopeníku s rozhlednou nebo Velké Javořiny přitom nejsou tak vysoko, aby se sem na podzim nedalo vyrazit na túru. Je přitom skoro jedno, jestli si výchozí bod najdete na naší či slovenské straně hor. Hotely v Bílých Karpatech totiž seženete snadno a zajímavými místy se projdete na obou stranách Bílých Karpat.

Zkuste Slovensko!

Česká strana Bílých Karpat je samozřejmě blíže, ale možná by stálo za to pouvažovat i o ubytování na Slovensku. Spoustu zajímavých míst totiž nabízejí i nedaleké Malé Karpaty nebo Považský Inovec. Jen se zkuste pokochat výhledem z rozhledny Alexandra Filípka, Veľký Peterklín nebo Vápenná. Navštivte zříceninu hradu Ostrý Kameň či jeskyni Driny. Tady všude na vás čekají cestovatelské zážitky i na podzim.

Nezapomeňte na Vídeň!

A když už koukáme na jihovýchod, nesmíme zapomenout ani na rakouskou metropoli. Vídeň je jedním z nejzelenějších velkoměst Evropy. Na podzim tedy spíše nejbarevnějších. Hotely ve Vídni přitom v tomto období skoro zejí prázdnotou. Letní davy turistů jsou pryč a o podzimních prázdninách tu tak památky čekají skoro jen na vás. Navštivte tu například katedrálu svatého Štěpána, Prater, Schönbrunn a jeho rozlehlé zahrady. Vidět byste určitě měli i Hofburg. A až vás všechny ty pamětihodnosti unaví, zajděte si na kávu a Sacherův dort. Ten udělá dobře pokaždé!

Hofburg

Hofburg

Nebo vyrazte kamkoli jinam. Střední Evropa je krásná i na podzim. A na širokou nabídku hotelů a ubytování na Hotely.cz se můžete spolehnout také vždycky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *