Softshellová bunda zpříjemní i podzimní turistiku

Říjen, listopad a prosinec jsou měsíci, které turistice přejí snad ze všech nejméně. Stále se zkracující den a zhoršující se počasí dvakrát nevybízí k procházkám ani túrám. Zatímco v zimě si alespoň užíváme mrazem a sněhem přemodelované přírody, podzimní lezavo je pro psychiku turisty asi největší zkouškou. Přesto lze stále tvrdit, že neexistuje špatné počasí, ale pouze špatné oblečení. Mezi takové, které toto období zpříjemní, patří například softshellová bunda.

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Ačkoli již nejde o žádnou novinku, řada lidí o tomto materiálu ještě neslyšela. Je to škoda, neboť se tím okrádají o jeho zcela unikátní vlastnosti. Softshell bunda je vyrobená z moderní  a funkční polyesterové textilie, které poskytuje perfektní ochranu před větrem a do určité míry i před deštěm. Celodenní průtrž mračen v ní nebude nic příjemného, ale s krátkou přeháňkou se vypořádá bez ztráty kytičky. Ještě schopnější je tento materiál, pokud je při výrobě použita metoda vrstvení. Ta umožní kombinaci i s jinými textiliemi a membránami a jejich výhodnými vlastnostmi. Softshellová bunda pánská i dámská tak chrání, hřeje a je i příjemná na omak. Díky takovému kusu oblečení se může sezóna výletů řádně protáhnout.

Kde by tedy mohl být zádrhel? Není jím ani cena ani možnosti střihu a barev. V době, kdy byly první výrobky z tohoto materiálu uváděny na trh, se sice jednalo spíše o dražší část spektra, dnes je ale situace jiná. Nejde a už kvůli způsobu výroby nikdy nepůjde o úplně nejlevnější kousek v šatníku. Softshellová bunda dámská ale peněženku nezatíží více než obdobná kvalitní konfekce. A slušet může také. Dnes ji totiž najdete v různých střizích, barvách i jejich kombinacích. Výroba je sice poněkud náročnější, producenti si však poradí z lecčím, aby uspokojili i náročného zákazníka. Pak už je to o schopnostech a možnostech kupujícího najít si prodejce, jehož nabídka mu sedne.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *