Letošní rok je ten, kdy navštívit Český Krumlov

Zvláštní letošní rok není jen důvodem ke smutku a zádumčivosti. Každý problém je zároveň příležitostí. To platí i v tomto případě. Taky byste chtěli vidět perly České republiky, jakými jsou třeba pražské Hradčany nebo Český Krumlov, ale nechcete se tlačit davy? Dnes tu zahraniční turisty nenajdete. Tak co vám ještě brání vyrazit?

Český Krumlov, foto: Pixabay

Český Krumlov, foto: Pixabay

Že je třeba právě v Krumlově spousta míst, která stojí za to vidět, o tom snad nikdo nepochybuje. Jinak byste toto město těžko našli na seznamu památek UNESCO. Pokud o prázdninách navštívíte Jižní Čechy,  byla by škoda vynechat Státní hrad a zámek Český Krumlov. Zdejší největší turistické lákadlo je druhým nejrozsáhlejším hradně-zámeckým komplexem u nás. Jeho historie sahá do 13. století, ale podepsala se na něm i renesance, baroko či rokoko. Zámecká věž dokonce tvoří dominantu města, jehož snímky znají lidé po celém světě. Co už z dálky vidět není, to jsou zámecké zahrady nebo příkop, kde se už od dob Rožmberků chovají medvědi.

Výlety do Českého Krumlova by neměly opomenout ani další zdejší památky. Skvostem historického jádra města je i kostel sv. Víta. Trojlodní, 125 stop dlouhá gotická stavba z let 1407 až 1439 ukrývá mimo jiné například ostatky posledních Rožmberků. A když jsme u církevních památek, výletníci by jistě neměli vynechat ani tzv. trojklášteří. Od 14. století tu působili minorité, klarisky a bekyně.

Když se řekne Český Krumlov, leckomu vytane na mysli také těžba tuhy. Ta už tu sice byla před lety ukončena, ale turisté zklamaní nebudou. I grafitové doly jsou přístupné veřejnosti. Pokud by tedy rodinu už omrzely historické stavby, najdete tu i místo mnohem méně tradiční. A během letního parna určitě mnohem příjemnější než na tradiční dlažbě historického centra. Věřte ale, že to není zdaleka všechno.Český Krumlov toho nabízí mnohem více.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *