Kam na podzimní dovolenou? Zkuste Kokořínsko!

Podzim se nevyhnutelně blíží a s ním i doba bez třeskutých zim i vln veder, období barevného listí a krásně kreslícího slunce. To vypadá jako ideální příležitost pro dovolenou, že? A víte kde by mohla být vážně zajímavá? Zkuste vyrazit na Kokořínsko!

Podzimní Máchovo jezero

Podzimní Máchovo jezero

Právě tady dávají podzimní pobyty snad největší smysl. Zdejší listnaté a smíšené lesy vytvoří krajinu plnou barev. A když se jejich listy pomalu začnou poroučet k zemi, ještě monumentálněji mezi nimi vyniknou skalní útvary, jimiž se to tady jen hemží. A nemusí jít jen o skály. Víte, jak to sluší raně gotickému Bezdězu v podzimním slunci, když se pod ním probarví řídnoucí koruny stromů? To hned pochopíte, proč ho Přemysl Otakar II. nechal vystavět právě tady. A co hrad, který dal celé oblasti jméno? Věže vystupující z ranní mlhy v údolí pod Kokořínem poskytnou zážitek, který může vykouzlit jen podzim. Ještě pochybujete, že je podzimní dovolená na Kokořínsku výborný nápad?

Bezděz

Bezděz

Tak lokalitu bychom měli, ale co nějaké zázemí? CHKO Kokořínsko-Máchův kraj sice začíná kousek za Mělníkem, ale jako výchozí bod toto město doporučit nejde. Chceme toho přece vidět co nejvíce, a tak vzhůru přímo do srdce chráněnky! Obávat se malé nabídky hotelů a penzionů skutečně nemusíte. Kokořínsko je turistickou destinací už více než sto let a na dovolenkáře jsou tu řádně připraveni. Ubytování na Kokořínsku seženete opravdu snadno, ať už sháníte kemp, rodinný penzion nebo luxusní hotel.

Za ideální výchozí bod lze doporučit Doksy. Město se zámkem, vyhlídkou na Šibeničním vrchu, Muzeem Čtyřlístku a Památníkem Karla Hynka Máchy leží přímo na březích Máchova jezera. Procházka kolem něj v sezóně pro milovníky romantiky moc není. Teď tu ale bude skoro liduprázdno. Na Bezděz co by kamenem dohodil a daleko to není ani k pískovcovým skalním městům. Ať už základní tábor rozvinete v Doksech nebo kdekoli jinde, můžete si být jisti, že širokou nabídku ubytování najdete na Hotel.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *