Kde je podzim nejkrásnější? No přece v lázních!

Nejbarevnější období roku se kvapem blíží. Ještě než se vše zahalí do mlh a sychravého počasí, čeká na nás výbuch zelené, žluté a červené v korunách stromů a keřů, který nás doslova nutí vyrazit na výlet či pobyt zakončený teplým čajem nebo čokoládou. A kde si takový výlet nebo pobyt užijete nejlépe? No přece v lázních!

České lázně jsou evropským a světovým unikátem, na který můžeme být právem hrdí. Nádherné parky a zdobná architektura lemovaná klidem – tady si prostě od pracovního shonu odpočinete, i kdybyste nechtěli. Ale vy chcete, že? Tak se pojďme podívat na dvě místa, kde si podzimní období vychutnáte plnými doušky.

Alej v Konstantinových Lázních, zdroj foto: Konstantinovy Lázně

Alej v Konstantinových Lázních, zdroj foto: Konstantinovy Lázně

A když je řeč o klidu, nelze nezmínit Konstantinovy Lázně. Ze západočeských lázní jsou těmi asi nejklidnějšími a nejméně známými. Malinké městečko vás ovšem nadchne sochařskou galerií pod širým nebem a příjemnými naučnými stezkami. Jistotou je krytý bazén i Prusíkův pramen. Jeho léčivých účinků je využíváno především při uhličitých koupelích a dále v podkožních aplikacích zřídelního plynu. Oboje má pozitivní vliv na srdeční a cévní systém. Takový podzimní pobyt v lázních pak doslova přiroste k srdci.

Poděbrady

Poděbrady

A když je řeč o srdci, nelze nezmínit lázně Poděbrady. Vždyť ty mají blahodárný vliv na srdce i ve svém sloganu. Právě Poděbrady nejvíce prosluly jako lázně, kde se zotavují lidé se srdečními chorobami. A podzim je pro to ideálním ročním obdobím. Davy turistů jsou pryč a barevná lipová a jírovcová alej nebo Purkyňovy a Tyršovy sady přímo zvou k procházkám. Tady, v rovinatém Polabí, se na nich ani nezadýcháte. A kdyby ano, zdejší léčivé prameny vás dokonale osvěží. V Poděbradech se navíc ani nemusíte bát nudy v případě špatného počasí. Zámek, muzeum filmových legend, muzeum kostek či soukromé muzeum lázeňství vás dokonale zabaví.

Na koupání nebo lyžování toto období tedy skutečně není, ale, jak vidíte, strávit podzim v lázních je vskutku skvělý nápad.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *