Začátek podzimu je ideálním obdobím pro dovolenou na vodě

Říkáte si, že v září už je na to vyrazit na dovolenou na vodě zima? Ale kdeže, právě teď je ten správný čas. Hlavní sezóna je za námi, ale pořád je ještě příjemně teplo. Nemusíte se obávat davů a můžete si naplno vychutnat krásy přírody. Stačí si jen najít aktuálně sjízdné řeky a vybrat si tu, která bude vaší momentální chuti a náladě vyhovovat nejvíce. Ještě předtím, než vyrazíte, je potřeba si ale obstarat pořádné vodácké vybavení. To naštěstí nemusíte kupovat, protože ho seženete v profesionální kvalitě v každé půjčovně.

V půjčovně lodí seženete vše od lodě po barely

Půjčovna lodí Sázava půjčí vodákům plastové kanoe Vydra, Samba, Tukan, kajaky Bert a šestimístné rafty Colorado včetně kompletního vodáckého vybavení – pádel, barelů, vest, přileb a přídavných sedaček pro kanoe Samba. Každá kanoe je navíc vybavena lanem a houbou. Tak neváhejte a vrhněte se do spárů divoké nebo mírnější vody. Volba je pouze na vás. I na podzim si tak můžete vychutnat klidný „olej“ anebo se nechat házet ze strany na stranu prudkým tokem divoké řeky.

Přednosti půjčení lodi

Největší výhodou půjčovny lodí je jistě její cena. Nemusíte utrácet spoustu peněz za nákup sportovního vybavení, které pravděpodobně využijete jen několikrát do roka. Půjčovny lodí se navíc obvykle nacházejí v blízkosti oblíbených turistických destinací, abyste za nimi nemuseli cestovat daleko. A pokud si nejste jisti, která řeka je aktuálně sjízdná, stačí se zeptat personálu v půjčovně lodí, který vám rád poradí. Mít zkušené profesionály v zádech se hodí za slunečného počasí, ale i v zimních chladnějších dnech. Dozvíte se, kterým úsekům řeky se raději vyhnout, a kde si naopak můžete vychutnat krásné výhledy i v pokročilé části roku. Tak nečekejte a navštivte půjčovnu lodí Sázava a vydejte se za dobrodružstvím.

Nezapomeňte si termosku s čajem

Splouvání řeky v chladnějších obdobích roku má svoje specifika. Ale se správným vybavením lze na březích řek strávit i podzimní dny. Stačí se teple obléci a nezapomenout na horký nápoj například v podobě čaje v termosce sebou. Nebojte, zahřejete se i při pádlování. A to je jen jedna z výhod podzimního dobrodružství na vodě. Chcete vědět, jaké jsou ty další? Tak vyrazte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *