Tipy na místa na Karlštejnsku, která musíte navštívit

Přemýšlíte, kam vyrazit na další výlet po Česku? Jestliže neznáte přírodu okolo Karlštejna, neotálejte s návštěvou. Která konkrétní místa neminout a co zajímavého vám tato oblast nabídne?

Bez návštěvy Karlštejna se neobejdete

Tou nejvýraznější dominantnou Karlštejnska je samozřejmě středověký hrad Karlštejn. Jeho návštěvu rozhodně nevynechejte a projděte se po stopách významného českého panovníka. Chcete-li procházkami přírodou strávit více dní, ubytujte se v podhradí. Skvělým místem pro pobyt je romantický hotel Karlštejn, který se nachází v blízkosti řeky Berounky a poskytne vám naprostý komfort.

Vydejte se po stopách Karlštejnských šachů

Po návštěvě Karlštejna se vydejte poznávat další zajímavá místa v okolí. Abyste žádné atraktivní lokality nevynechali, vydejte se po trase zvané Karlštejnské šachy. Ta je netradiční právě tím, že je doplněna obrovskými figurkami z šachovnice. Zdolat ji můžete autem, na kole i pěšky. Figurku černého krále najdete v blízkosti hradu Karlštejn.

Tipy na další místa v okolí hradu

Podél Berounky můžete dojít až do městečka Srbsko, které je skvělým výchozím bodem pro návštěvu vápencových lomů Velká a Malá Amerika. I přes jejich temnou historii si místo zachovalo svou malebnost a jedná se o velmi oblíbený turistický cíl.

Při pobytu na Karlštejnsku byste si neměli nechat ujít ani návštěvu vyhlídky Tetín. Z té se vám otevře nádherný pohled na řeku Berounku i českou krajinu. Tato vyhlídka je samozřejmě spojena i s českými dějinami a je považována za jedno z důležitých poutních míst. Mimochodem, v Tetíně se nachází další figurka z Karlštejnských šachů.

Poznejte krásnou přírodu Karlštejnska a navštivte místa, na kterých jste doposud nebyli a třeba jste ani nevěděli o jejich existenci. Hrad Karlštejn je samozřejmě dominantou celé této oblasti, ale rozhodně není jediným zajímavým místem, jež stojí za návštěvu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *