Teď je ta správná doba, kdy navštívit česká města

Túry, příroda, čerstvý vzduch – to je klasika našich výletů. Rádi bychom ale navštívili i nejzajímavější české památky. Vždyť jde často o perly evropské architektury. Davy lidí v jejich okolí nás ale od takového nápadu odrazují. Alespoň většinou. Teď je totiž situace zcela jiná. Podzim a zima výletuchtivým davům nepřejí a letos ani nedorazí záplava zahraničních turistů. Máme tu tak pro vás tři tipy na města, která teď stojí za to navštívit.

Český Krumlov bez davů - sen každého turisty, zdroj: Pixabay

Český Krumlov bez davů – sen každého turisty, zdroj: Pixabay

Nechme stranou obligátní Prahu. Byla by škoda Čechy vnímat pouze její optikou. Na stejné Vltavě stojí i jiné město, jehož panorama zdobí nejeden prospekt. Ano, Český Krumlov! Město Schwarzenbergů, Rožmberků nebo Vítkovců nabídne spoustu unikátních památek. Kromě malebného meandru Vltavy tu určitě stojí za zhlédnutí zámek, renesanční radnice nebo jezuitská kolej. Kdo navštíví Český Krumlov, určitě by neměl minout ani Latrán. Tato historická čtvrť byla kdysi samostatným městem. Spousta zajímavých míst je ale i v okolí. Vícedenní dovolená by se určitě neobešla bez Lipna se vším, co k němu patří. Ubytování Český Krumlov naštěstí nabízí nepřeberný výběr.

Panorama Kutné Hory směle konkuruje tomu pražskému, zdroj: Pixabay

Panorama Kutné Hory směle konkuruje tomu pražskému, zdroj: Pixabay

Dalším tipem, jehož název najdete v seznamu památek UNESCO, je Kutná Hora. Město, které pozvedla těžba stříbra, nabídne pravou historickou atmosféru. A nejde jen o chrám sv. Barbory. Nakonec, i panorama Kutné Hory patří k těm, která většina Čechů na první dobrou pozná. Až se vydáte do středních Čech, určitě byste neměli zapomenout navštívit například nedaleké lázně Poděbrady, rozhlednu na Vysoké nebo zámek Kačina s Muzeem českého venkova. To už si ale žádá několik dnů. Žádný problém! Rodinné penziony, hotely s různým počtem hvězdiček i turistické ubytovny. Tak bohaté možnosti ubytování Kutná Hora nabízí.

Kroměřížský zámek - moravská perla, zdroj: Pixabay

Kroměřížský zámek – moravská perla, zdroj: Pixabay

A co Morava? I tady najdeme město honosící se přídomkem UNESCO, které nyní téměř zeje prázdnotou. Kroměříž na prestižní seznam patří zejména díky Arcibiskupskému zámku a přilehlým zahradám. Návštěvníci ale po procházce městem rychle zjistí, že titul nejkrásnějšího historického města roku 1997 Hanácké Atény získaly právem. Velké náměstí s historickými domy s typickým podloubím, Regentský, Hejtmanský nebo Knížecí dům, to je jen malá ochutnávka. A okolí Kroměříže nijak nezaostává. Pokud do správného vyhledávače zadáte heslo hotely Kroměříž, můžete se vydat na výlety například do Chřibů nebo Hostýnsko-vsetínských vrchů, či dokonce přímo na Hostýn.

A pokud jste si z našich tipů nevybrali, zkuste se vydat jinam. Historických českých měst, kde jindy bývá hlava na hlavě, najdete na mapě spoustu. Zkuste si na jejich prozkoumání vyčlenit více než jen jedno odpoledne. Určitě najdete místo, kde přes noc složit hlavu. Pomoci hledat hotely a ubytování pomůže například portál Hotely.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *