Blížící se Velikonoce přímo vyzývají k Wellness odpočinku, třeba v západních Čechách

Když se řekne západní Čechy a cestování, většině z nás vytane na mysli Šumava a zřejmě také Plzeň s pivovarským muzeem, historickým podzemím a hradem Radyně na obzoru. A ano, jistě, samozřejmě, lázně. Slavný lázeňský trojúhelník v podobě Františkových Lázní, Karlových Varů a Mariánských Lázní dokonce aspiruje na zápis na seznam památek Světového kulturního dědictví UNESCO. No moment, to by ale znamenalo, že by se tu dalo příjemně aktivně odpočinout od dnešní hektické reality. Jistě! A nemusí to být jen v klasických lázeňských domech. Wellness v západočeských lázních si můžete užít i v řadě hotelů a penzionů.

I když se to možná nezdá, právě současné období je ideálním časem, kdy začít něco podobného plánovat. Už samotným myšlením na příjemně strávené chvíle si odpočinete od hysterie dneška. A kdy jindy nabrat síly do zbytku roku, když ne na začátku jara, kdy se s elánem sobě vlastním probouzí celá příroda? Právě Velikonoce jsou perfektním časem, kdy spojit aktivně strávený čas s odpočinkem v sauně, v bazénu nebo třeba při masáži. A navíc mimo sezónu, takže strach z davů mít také nemusíte.

A když se zamyslíte nad tím, co vše v okolí západočeských lázní můžete vidět a zažít, je jasné, že lepších míst pro podobný ozdravný wellness pobyt mnoho nebude. Vždyť Mariánské Lázně leží přímo na hranici Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Je úplně jedno, jestli odsud vyrazíte na nejvyšší vrchol naše nejvyššího vnitrozemského pohoří Lesný, kterému jen pár metrů chybí k rovné tisícovce, projdete se tajgou kolem národní přírodní rezervace Kladská, nebo prostě jen budete bloumat po nekonečných lesích, kde se pod stromy tu a tam objeví léčivý pramen…

A Karlovy Vary nebo Františkovy Lázně jsou podobně dobrými východisky pro odpočinek v zeleni. Krušné hory ani Smrčiny tyčící se nad nimi už dávno nejsou synonymem zničené přírody. Lesy se tu po několika desítkách let znovu zelenají, ale málokdo o tom ví, takže hordy turistů tu nepotkáte. A když vás nějaký ten výlet po kopcích unaví, nevadí. Osvěží vás wellness přímo v hotelu. Vždyť kvůli odpočinku a péči o sebe jste sem vyrazili, ne?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *