Českobrodsko nabízí procházky v přírodě i jízdu na ponících

Česko je nádhernou zemí. Každá její oblast nabízí kouty, které stojí za to vidět a navštívit. Ačkoli si třeba pod místy, jakými jsou Slezsko nebo severní Čechy, obvykle představíme industriální krajinu plnou komínů, kontrastují tu s ní tajemné kousky divočiny, které vybízejí k výletům. A úplně stejné je to s oblastí na východ od Prahy. Českobrodsko máme obvykle spojeno s fádní rovinatou krajinou plnou polí a satelitních městeček. Byla by ale chyba si sem výlet nenaplánovat.

Svoje kouzlo má například přírodní park Kersko – Bory. Zdejší lesnatou částí Polabí vede několik značených cest, mimo jiné poutní cesta z Blaníku na Říp nebo sedmikilometrová naučná stezka Bohumila Hrabala. Botaniky i entomology nadchne přírodní památka Kersko a milovníky historie zase rozsáhlé vodní tvrziště v jejím středu. K tomu si přidejte Hrabalovu Hájenku, Svatojosefský minerální pramen či menhir nad břehy naší nejvodnatější řeky a tip na výlet máte v kapse.

Poník, ilustrační foto

Poník, ilustrační foto

Českobrodsko ale nabízí i další zážitky, které nejsou dostupné zdaleka všude. Co taková jízda na ponících? V nedalekých Chrášťanech najdete jezdeckou školu Andaluziana, která vám tuto kratochvíli umožní. Dovedete si představit, v jak hlubokou dětskou vzpomínku se změní jinak běžný rodinný výlet, když jeho vrcholem bude jízda na pony?

Že vy ani vaše děti s koňmi ani poníky nemáte žádnou zkušenost, nevadí. Zdejší službou jsou i hodinové lekce pro absolutní začátečníky, které dokonce v případě spolupráce rodičů vyjdou i o něco levněji. Děti a vlastně i rodiče se tu naučí malé koníky čistit a česat. Potom společně koně vodí a učí se jak koně zastavit a ovládat.

Jízda na konících pak může být nezapomenutelným vrcholem celé rodinné akce.  Pokud stále váháte, zda jde o dobrý nápad, vězte, že taková spolupráce dítěte a koně přináší kromě radosti i další benefity. Důležité totiž je vytvořit si vztah a přijmout zodpovědnost za lásku a péči o poníka nebo koně. Kromě toho jízda na koni a péče o něj dětem pomáhá s mnoha aspekty učení a rozvoje. Tak vzhůru na Českobrodsko!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *