Rozhledna Třenická hora

Rozhledna Třenická hora se nachází asi 1 kilometr severovýchodně od centra městyse Cerhovice nedaleko Hořovic (okres Beroun). Stojí na na stejnojmenném kopci v nadmořské výšce cca 470 m. Postavena byla v roce 2007 a je součástí vysílače mobilního operátora Vodafone.

Rozhledna Třenická hora, 14.7.2022

Celková výška této kovové rozhledny je 30 metrů. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 20 metrů a vede sem 108 schodů. Při pěkném počasí uvidíte kromě Cerhovic také Český kras, brdské kopce (Cukrák s televizním vysílačem, Plešivec, Tok i další) i Hořovickou brázdu.

Rozhledna je volně přístupná veřejnosti.

Dostupnost rozhledny:

K rozhledně vede zelená turistická značka. Ze zastávky autobusu na cerhovickém náměstí je to sem 1,2 km, z vlakového nádraží pak 3 km. Cesta je vhodná pro pěší, cyklisty i kočárek.

Autem lze dojet až kousíček pod rozhlednu.

My můžeme doporučit spojení návštěvy rozhledny s krátkou procházkou. Necelé 4 kilometry dlouhá trasa nabídne další pěkné výhledy do okolí. Z Cerhovic jsme se vydali polní cestou směrem na západ. Slyšíme i vidíme nedalekou dálnici i železnici. Nejdříve to není úplně příjemné, pak si zvykneme a po chvíli už nic zvláštního neslyšíme. V pozadí vidíme brdské kopce i Hořovicko. Přicházíme do lesa, míjíme značku pro ohraničení chráněného území a vstupujeme na okraj Přírodní památky Studánky u Cerhovic. Jedna studánka a u ní i odpočinkové místo je už blízko. My ho ale nevyužíváme, štípou tu komáři. Vydáváme se dál lesní cestou a ta začíná stoupat. Kousek jdeme po okraji louky, pak už opět lesem. A zase do kopce, téměř přes vrchol Třenické hory a pak klesáme k rozhledně a zpět do Cerhovic. Cestou se občerstvujeme ostružinami, malinami, špendlíky i boruvkami a třešněmi. Mapa trasy zde. Tato trasa není vhodná pro kočárek, cyklisté by část trasy kolo vedli.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *