Rozhledna Koráb

Rozhledna Koráb, 8.5. 2008

Rozhledna Koráb se nachází 2,6 km severovýchodně od města Kdyně (okres Domažlice). Stojí na vrcholu kopce Koráb (773 m n.m.), který je  nejvyšším bodem Chudenické vrchoviny.

Jednoduchá dřevěná stavba vysoká 21 metrů stála na Korábu už od roku 1938. Byla vybudována Klubem českých turistů Kdyně a hned vedle byla postavena i restaurace. Pro velký zájem turistů k ní bylo v roce 1940 přistavěno ještě jedno patro s ubytovnou. Vedle stával lyžařský můstek. Rozhledna návštěvníkům sloužila až do roku 1985, kdy se začala rozpadat a byla stržena. Turistická ubytovna však stojí stále a nabízí jak občerstvení, tak ubytování.

Současná stavba pochází z roku 1992. Rozhledna je kovová, její výška činí 50 metrů a slouží současně jako televizní vysílač. Vyhlídková plošina trojúhelníkového tvaru je ve výšce 29 metrů. Schodiště je točité, schodů je 144.

A co uvidíme? Kdyni, Rýzmberk, Šumavu, Všerubský průsmyk, Český les, ale i jižní Plzeňsko a Klatovsko. Při dobré viditelnosti i Alpy.

Rozhledna je otevřena celoročně v provozní době restaurace (mimo sezónu kromě pondělí), kde jsou k vyzvednutí klíče. Vstupné je 20 Kč dospělý a 10 Kč dítě (rok 2022). Aktuální informace o otevírací době na webu zde.

K rozhledně můžeme vystoupat pěšky, např. z Kdyně (5 km po modré a žluté TZ, trasu doporučujeme – krásné výhledy) nebo z parkoviště Němčice (1,2 km po zelené TZ). Autem se ale dá dojet až k rozhledně.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *