Prosklené čekárny veřejné hromadné dopravy opravdu ptáky zabíjejí ve velkém!

Já už opravdu nevím, jak to mám a komu říci, ale „nezabezpečené prosklené čekárny veřejné hromadné dopravy opravdu zabíjejí ptáky ve velkém,“ říká Karel Makoň, šéf plzeňské záchranné stanice živočichů.

Plzeň, nová vlaková zastávka ČD Slovany, Třemošná a desítky dalších obcí se spolu s jarem a novými rekonstrukcemi zastávek veřejné hromadné dopravy mohou pochlubit fungl novými prosklenými čekárnami.

Určitě si krásnou novou, prosvětlenou, vzdušnou a hlavně pro lidi bezpečnou zastávku cestující i obyvatelé města zaslouží, ale proč by nemohla být bezpečná i pro jiné obyvatele než ty lidské?

Proč u věcí veřejných, k jejichž realizaci a stavebnímu povolení se většinou vyjadřují úplně všechny orgány a složky které znám, nikoho z nich nenapadne to, že právě o takovouto pro ptáky  nezabezpečenou čekárnu se za rok zabijí desítky, stovky, tisíce zejména drobných ptáků?!

Navíc o problematice úhynu ptáků po nárazu do skleněných a zrcadlových ploch se celosvětově mluví už minimálně patnáct let a málokterá příčina úbytku našich ptačích sousedů je tak dobře zdokumentovaná a známá!

Takže znova a po tisící a sto dvacáté páté!

Je prokázáno, že ročně se celosvětově o skleněné a zrcadlové plochy poraní a zabije 15 milionů ptáků! Jenom v ČR to budou ročně tisíce ptáků, kteří by se poranit a uhynout vůbec nemuseli!

Takže:  „Ano, nezabezpečené prosklené čekárny veřejné hromadné dopravy opravdu ptáky zabíjejí ve velkém!“

repro: DES OP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *