Nejkrásnější vodácké trasy, které rozhodně stojí za splutí

Co láká Čechy na vodácké dovolené? Každého zřejmě něco jiného. Tím, co všechny spojuje, je ale romantika, adrenalin, krásná příroda a možnost koupání a zábavy s přáteli, ale i nezapomenutelné zážitky, které si rádi připomenete i v průběhu roku. Vodáctví v České republice je velmi rozšířené a populární, protože se na našem území nachází celá řada řek s dobrou splavností. Vybrat si můžete, jak řeky klidné, tak ty divočejší a samozřejmostí je skvělý servis a zázemí okolí řeky. Které nejkrásnější trasy rozhodně stojí za návštěvu?

Na přeplněnou Vltavu raději na začátku sezóny

Nechcete-li se na Vltavě přetlačovat s dalšími vodáky o to, kdo dříve sjede jez, vydejte se na řeku raději hned zpočátku sezónyPro začátečníky je skvělou volbou horní úsek řeky, který rovněž nadchne milovníky nádherné přírody. Lidé na něm není obvykle tolik a můžete si užít také trochu soukromí. Frekventovanější úsek Vltavy je ten dolní. Nejnavštěvovanější vodácké trasy na Vltavě začínají ve Vyšším Brodě a doplout můžete až do Zlaté koruny anebo do Boršova. To vám ale zabere 3 až 4 dny a počítat můžete s opravdu skvělým zázemím na břehu řeky.

Divoká a dravá Sázava

Sázava je často považována za jednu z nejkrásnějších řek na našem území. Protože vodáci ji milují. Oblíbili si ji také trampové, a proto okolo ní můžete narazit na staré trampské osady. Jejich návštěva rozhodně stojí za to. Sázava je skvělá na jednodenní plavbu. Svojí dravostí vás určitě překvapí. Na půjčovnu lodí na Sázavě narazíte na každém kroku, a proto si můžete sjet kterýkoliv její úsek.

Hledáte něco opravdu krásného a nenáročného? Zkuste Berounku

Berounka je řeka na západě Čech, která je naprosto ideální pro začátečníky. Strávit na ní můžete celý týden, ale i pouze prodloužený víkend. Její břeh je obklopen monstrózními skalami a tůňkami ideálními ke koupání. Za návštěvu rozhodně stojí hrad Karlštejn, ale i vápencový lom Alkazar.

I Lužnice je klidná řeka, ale dokáže překvapit

Lužnice je prakticky klidná řeka protékající třeboňskou pánví. Právě na ní se ale nachází nejnebezpečnější jez v České republice s názvem „Pilař“. Nejčastěji se splouvá úsek ze Suchdolu nad Lužnicí do Majdaleny, který má asi 11 km a prakticky každý jej zvládne za jeden den. Když se vám bude chtít, můžete pokračovat až do Bechyně, a tak si užít na vodě celý týden. O vaše zázemí se postará nejedna půjčovna lodí na Lužnici, která vám velice ráda poskytne jak loď, tak i nezbytné vodácké vybavení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *