Frenštát pod Radhoštěm – nejen brána do Beskyd

Lákají vás Beskydy? Radhošť, Pustevny, Lysá hora… Není se čemu divit, v Beskydech je totiž skutečně krásně. Jenže kde se pod horami ubytovat? Ve kterém městě mít základní tábor? My doporučujeme Frenštát pod Radhoštěm!

Frenštát pod Radhoštěm, foto: Vlach Pavel, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69418421

Frenštát pod Radhoštěm, foto: Vlach Pavel, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69418421

Jedenáctitisícové městečko je známo dostatkem klidu, ale zároveň i pestrou nabídkou služeb pro turisty. Penziony, hotýlky nebo restaurace Frenštát pod Radhoštěm nabízí v široké paletě úrovní i cen. A když nevyjde počasí na túru, nic se neděje. Jen pár kilometrů odsud najdete Kopřivnici s muzeem automobilky Tatra. Tady se zabaví nejen malí a velcí kluci. A koho by to lákalo spíše k tradicím a nostalgii, ten vyrazí za kopec do Rožnova pod Radhoštěm. Zdejší skanzen patří k těm nejkrásnějším u nás.

To vše ale až poté, co si Frenštát důkladně prohlédnete.  I toto město má totiž turistovi co ukázat. A určitě nejde jen o skokanské můstky, na nichž se učila skákat legenda tohoto nevšedního sportu – Jiří Raška. Uniknout by vám nemělo ani centrum s městskou památkovou zónou. Nádherný pohled na náměstí Míru i celé město lemované pásmem Beskyd se pak otevírá z radniční věže. A kdo by se chtěl podívat, jak to tady vypadalo dříve, měl by navštívit Městské muzeum jen pár stovek metrů od náměstí. A až vám po té procházce začne kručet v břiše, zadejte do vyhledávače heslo restaurace Frenštát a uvidíte, že ani za gastronomii se toto město stydět nemusí.

A není třeba zůstávat přímo ve Frenštátě. Kdo by chtěl vidět pravou horskou Valašskou vesnici, vyrazí do Trojanovic. Heslo restaurace Trojanovice pomůže v boji s kručením v žaludku i tady. Ale tím to tu jen začíná. Malebná vesnička navazuje na Frenštát směrem do kopců. Po svazích roztroušená stavení, z nichž některá opravdu potěší oko návštěvníka, určitě stojí za vidění. A pokud vás vesničky neberou, vyrazte odsud přímo do hor. Trojanovice jsou ideálním výchozím místem na Radhošť i na Pustevny. Nakonec, obě tato místa najdete přesně na hranicích katastru této valašské obce.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *