Aktivní dovolenou zažijete i v koňském sedle

Dovolená, to není jen plácnutí sebou na pláži. Naopak. Stále více Čechů preferuje její aktivní trávení. Zážitků tak totiž vznikne mnohem více. A o nich přece dovolená je. Klasikou v tomto směru zůstává křižování krajiny pěšky či v sedle kola. To ale není jediným sedlem, ze kterého lze během volna obdivovat krásu přírody.

Odkud že je nejkrásnější pohled na svět?

Odkud že je nejkrásnější pohled na svět?

Frázi o nejkrásnějším pohledu na svět z toho koňského netřeba připomínat. “Koňáci” o ní vědí svoje a my ostatní minimálně tušíme, že na ní něco bude. Ticho a klid  v přírodě rozčesává jen pravidelný dusot kopyt. A ta vůně! K tomu, abyste se o správnosti tohoto tvrzení přesvědčili a strávili zaslouženou dovolenou ve společnosti elegantních zvířat, si naštěstí nemusíte hned nějaké pořídit. Dovolená na koních zní prostě jako výborný nápad pro každého.

Jako existují hotely zaměřené na cyklisty nebo lovce, tak už se najdou i resorty, kde myslí na milovníky koní. Kromě klasického ubytování, wellness nebo restaurace pak často nabízejí i zajímavé balíčky s jízdou na koni pro začátečníky i pokročilé. Mezi takové patří třeba Equitana hotel resort nedaleko středočeské Březnice. Nejen koně Martinice, jak se to tu jmenuje, musí milovat. V malebné krajině mezi Brdy a Vltavou, na hranici jižních Čech se tak můžete naučit základy bezpečnosti při práci s koněm, jak jej ošetřovat, sedlat, uzdit,… Samozřejmostí je kurz základních pojmů a povelů i kurz samotné jízdy. Kůň není bicykl, a tak si vyjížďku musíte zasloužit. Pokročilí pak určitě ocení jezdecký výcvik v sedle či kurz práce s koněm v hale i v terénu. Zajímají vás bližší informace? Není nic jednoduššího, než navštívit webové stránky www.equitana.cz. A pak už hurá na vyjížďku! Alespoň víkend na koních je před vámi!

A kde? Krajina v okolí Březnice vás musí uchvátit. V okolí najdete vlhké louky s ohroženými kuňkami ohnivými, rybníky, kolem nichž létají ledňáčci, lysky a potápky, nebo raně středověké hradiště se zachovalými valy. To vše spojují desítky kilometrů nezpevněných cest a pěšin, které si užije kůň i jezdec.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *