Proč je cyklistika ideální sport pro celou rodinu?

V dnešní uspěchané době je stále těžší najít způsob, jak trávit čas s rodinou aktivně. Jízda na kole je ideální aktivitou pro celou rodinu a nabízí mnoho výhod a zábavu pro rodiče i děti. Podívejte se všechny výhody cyklistiky a inspirujte se.

Poznáte nová místa a uděláte něco pro své zdraví

Na kole můžete společně s dětmi prozkoumat okolní krajinu vlastním tempem. Objevujte nové cyklostezky, přírodní rezervace a malebná místa. Cyklistika vám poskytne svobodu pohybu a jde o ideální příležitost strávit čas společně, zatímco si užíváte krásy okolního prostředí. Pravidelná jízda na kole podporuje zdravé srdce a cévy, snižuje riziko obezity a může pomoci předcházet mnoha chronickým onemocněním a je šetrná k vašim kloubům. Společně strávené chvíle na čerstvém vzduchu zlepšují také pohodu a psychické zdraví všech členů rodiny.

Na kole věk téměř nehraje roli

Bez ohledu na to, jestli máte malé děti nebo dospívající teenagery, cyklistika je aktivita, kterou s trochou cviku zvládne každý. S malými dětmi se můžete vydat na krátké výlety kolem města, starší děti zvládnou i náročnější výlet za město. Jízda na kole je jednoduše přizpůsobitelná podle potřeb a schopností každého člena rodiny. Máte-li malé děti, naložte je do cyklosedačky či cyklovozíku, odkud mohou pozorovat krásu přírody a případně si krásně zdřímnout.

Naplánujte trasu dle schopností nejmladšího dítěte

Jízdu na kole po rovině zvládne téměř každý, ale vydáte li-se na náročnější výlet s výraznějším převýšením, mohou nastat první problémy. Mladší děti ještě obvykle nemají v nohách dost síly, aby vyšlapaly prudké kopce. Volte s menšími dětmi proto raději trasy s mírným převýšením, nebo jim do kopců alespoň pomáhejte např. tlačením do zad.

Naučte se jezdit v terénu a na přírodních trailech

Rádi byste se na kole podívali i mimo město a naučili se pořádně jezdit v terénu? Co takhle zkusit rodinné cyklistické kempy pod dohledem zkušených instruktorů? Ti vás rozdělí do skupinek podle vaší výkonnosti a naučí pořádně bajkovat vás i vaše děti. Kempy probíhají v oblíbených bikerských destinacích v ČR i v zahraničí. Kempy pořádají instruktoři z oblíbeného výukového centra Kuba cykloškola.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *