Naučná stezka Podkovák

Naučná stezka Podkovák - povalový chodníček, květen 2011

Naučná stezka Podkovák – povalový chodníček, květen 2011

Naučná stezka Podkovák prochází stejnojmennou přírodní rezervací u obce Lesná, nedaleko Tachova. Na tuto krátkou, nově značenou (2009) naučnou stezku rašeliništěm Podkovák narazíte cestou po naučné stezce Lesná. Nachází se 900 metrů od silnice Stará Knížecí Huť – Lesná. U silnice se dá i pohodlně zaparkovat.

Naučná stezka měřící asi 100 m vede po povalovém chodníčku a má 6 zastávek. První tabule poskytuje informace o Přírodní rezervaci Podkovák, další tabule obsahují obrázky a popis ptáků, ještěrky živorodé, zmije obecné a rostlin, které se zde nacházejí. V rašeliništi jsou okolo stezky rozmístěné cedulky s názvy rostlin. Všimněte si, že na chodníku jsou zobrazeny stopy živočichů – lišky, norníka, prasete divokého aj.

Rašelinné jezírko

Rašelinné jezírko

Naučná stezka je zakončena vyhlídkou a altánkem, kde si můžete odpočinout. V altánku je i tabule informující o rašeliništi a fauně a floře v něm.

Cyklisté  (cyklotrasa 2138, z ní uhnout na naučnou stezku Lesná) mohou nechat kola ve stojanu na začátku stezky. Trasa je dobře přístupná i pro vozíčkáře.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *