Litoměřice jsou ideálním místem pro jarní dovolenou

Ne každému vyhovuje tradiční rozvržení dovolené ve stylu v zimě na horách a v létě u moře, rybníka či také na horách, ovšem s pohorkami na nohou. I jarní dovolená má leccos do sebe a mimosezónní ceny nejsou jedinou výhodou. Při výběru místa, kam se na jaře na pár dní vydat, je třeba uvažovat trochu jinak než v zimě či v létě. No řekněte sami, jeli byste v létě na týden do Litoměřic?

A přece má dovolená v Litoměřicích smysl! Zejména, pokud na ni vyrazíte právě na jaře. Zdejší architektonické perly tedy můžete obdivovat v kterémkoli ročním období. Honosné prvorepublikové vilové čtvrti lemují centrum města. Tomu vévodí gotický hrad z doby Přemysla Otakara II., který dnes slouží jako kongresové centrum, nebo dochované městské hradby či malebné Mírové náměstí.

Výhled z Bílých strání, 6.5.2018

To samo o sobě ale na nějakou delší dovolenou nevypadá. Přesto se vyplatí hledat ubytování v Litoměřicích. Tu pravou jarní parádu totiž najdete hned za hranicemi města, často jen malý kousíček. Například hned za sídlištěm Pokratice začíná ráj pro botaniky. Národní přírodní rezervace Bílé stráně chrání vzácnou teplomilnou vegetaci, které vévodí takové druhy, jako je například hořec křížatý, vstavač nachový, vemeník dvoulistý nebo střevíčník pantoflíček. Užijí si tu ale i milovníci divokých scenérií a romantických západů slunce. Zdejší kopce poskytují nádherný výhled na dramatické kopce Českého středohoří. A komu by nestačily přírodní výhledy, může vyšplhat na rozhlednu Mostka přímo nad Litomeřicemi.

Jarní pobyty v Litomeřicích jsou vůbec vhodné pro milovníky rostlin a přírody obecně. Celé České středohoří je v dubnu a v květnu šťavnatě zelené a na jeho svazích najdete celou řadu botanických skvostů. Exkurze se vodí například na vrch Radobýl, na Lovoš nad nedalekými Lovosicemi nebo na v zimě doutnající Boreč.

Najít v tomto koutě naší země hotel nebo penzion určitě nedá moc práce. Doporučit můžeme vyhledávač a srovnávač ubytování hotel.cz, kde najdete širokou nabídku na jednom místě.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *