Letní dovolená na kole? Zkuste Jižní Čechy!

Cyklistika a cykloturistika zažívají v posledních letech obrovský boom. Spousta lidí přešla za řidítka v době, kdy se kvůli všemožným omezením zavírala fitness centra a tělocvičny. Elektrokola pak tento sport přiblížila dokonce i lidem, kteří nad aktivním pohybem dávno zlomili hůl. Není se tak co divit, že stále přibývá i lidí, kteří s koly vyráží na dovolenou. Takřka cyklistice zaslíbenou destinací jsou přitom Jižní Čechy.

Třeboň

Třeboň

Rovinatý terén Třeboňska protkaný umělými kanály, na nichž naši nejslavnější rybníkáři vybudovali naše nejslavnější rybníky, a stovkami kilometrů cyklotras je rájem pro všechny cykloturisty. Místní hoteliéři to vědí, a tak sehnat ubytování v Jižních Čechách, kde jsou na cyklisty připraveni, je hračka. A když mluvíme o hračkách, stejně snadné je na místních rovinách najezdit mnoho desítek kilometrů denně. To zvládne i dítě školou povinné.

Letní pobyty v Třeboni cykloturisty provedou nejen lázeňským městem mezi slavnými rybníky Rožmberk a Svět. Osmitisícové město s renesančními domy na náměstí, impozantní Schwarzenberskou hrobkou a velkolepým zámkem určitě stojí za to, ale my jsme tu na kolech, a tak vzhůru poznávat i krásy v okolí!

Zkuste se vydat třeba na sever kolem legendární Zlaté stoky a Lužnice. Zastavte se na rozhledně Lomnice u Lomnice nad Lužnicí. Měří jen sedm metrů, ale k rozhledu do zdejší krajiny to bohatě stačí. V nedalekém Záblatí pak stojí renesanční Valentův mlýn, jehož fasádu zdobí částečně dochovaná sgrafita. Jako na Sahaře si budete připadat v přírodní rezervaci Písečný přesyp u Vlkova dále po proudu a své kouzlo má i nedaleké Veselí nad Lužnicí. K tomu si přidejte bohatou faunu i flóru zdejších mokřadních ekosystémů a máte program na hodně dlouho. A to jsme ještě neopustili ani hranice CHKO Třeboňsko. Dovolená v Jižních Čechách toho nabízí mnohem více. Vždyť kousek je to třeba k zámku Červená Lhota nebo do Jindřichova Hradce. A takto se dá pokračovat ještě dlouho.

Dobrou zprávou je i to, že vysokou poptávku po hotelích a penzionech v tomto regionu doplňuje i široká nabídka. Vybrat a rezervovat ubytování můžete na Hotel.cz.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *