Na dovolenou do Ostravy? No jistě!

V Česku existuje jen málo míst, jejichž názvy v průměrném člověku nevzbuzují zrovna pozitivní konotace. V zásadě jde hlavně o dvě – Podkrušnohoří a Ostravsko. Minimálně ve druhém případě vás ale vyvedeme z omylu. I v Ostravě lze strávit báječnou dovolenou!

Ostrava - pohled z radnice

Ostrava – pohled z radnice

Kdyby tomu tak nebylo, těžko by na vás po zadání hesla Hotel Ostrava do vyhledávače vyskočila taková spousta ubytovacích možností. Jenže co v Ostravě vidět? Začněme třeba jedním nej. Největší koupaliště ve střední Evropě najdete v Ostravě-Porubě. Jeho 41 200 metrů čtverečních prý pojme až 15 tisíc návštěvníků.

Máte raději zvířata? Ostravská ZOO je jednou z největších u nás a žijí v ní téměř čtyři tisícovky zvířat. Ta také jistě stojí z návštěvu, a nejen s dětmi.

Když se ale řekne Ostrava, každému se vybaví uhlí. I v souvislosti s ním si v našem třetím největším městě můžete dopřát spoustu zážitků. Vyrazte třeba do Petřkovic. Místní Landekpark je dokonalým propojením hornického muzea s technikou a s přírodními památkami. Jižním svahem dokonce vede naučná stezka, která vysvětlí, jak vznikly místní vrstvy uhlí.  A když je řeč o technice, ve Vítkovicích najdete hned dva Světy techniky – místa, kde se hravou formou s technikou seznámí i ten, kdo ji dosud neměl rád.

Ostrava a těžba uhlí? I to je nápad na výlet!

Ostrava a těžba uhlí? I to je nápad na výlet!

Také už vám po všech těch zážitcích vyhládlo? Tak to jistě oceníte, že restaurace Ostrava nabízí vážně na úrovni. Stačí si vybrat. A když si vyberete opravdu dobře, najdete na jednom místě nejen skvělé ubytování, jídlo a pití, ale třeba i privátní vířivku. Vsaďte se, že po celém dnu na nohou přijde vhod!

Tak už věříte, že je Ostrava skvělým místem na výlet či dovolenou? Tak jaký mýtus o tomto městě zbouráme příště? Zkuste se zamyslet třeba nad heslem svatba Ostrava.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *