Letní dovolená na horách a bez davů? Vyrazte do Orlických hor!

Na letní prázdniny se všichni těšíme. Volno mají nejen děti, ale zaslouženého odpočinku si užívají i dospělí. Spousta rodin pak míří rekreovat se do českých hor. Na Šumavě nebo v Krkonoších se pak mačká hlava na hlavě. Naštěstí ale existují i hory, kde na davy můžete zapomenout i uprostřed hlavní turistické sezóny. Taková dovolená v Orlických horách je naprosto skvělý nápad!

V pohoří mezi Krkonoši a Jeseníky si totiž to své musí najít opravdu každý. Houbaři v místních hlubokých lesích zažijí opravdové žně. Parádní výlety tu čekají i na turisty a cyklisty. Vyhlášená je zejména dlouhá hřebenovka, kterou Klub českých turistů protkal červenými značkami. Komu by nestačily výhledy přímo z cesty, tomu poslouží rozhledny. Přímo na hřebenovce nebo v jejím bezprostředním okolí se týčí hned čtyři – Feistův kopec, Vrchmezí, rozhledna Anna a samozřejmě Velká Deštná na nejvyšší vrcholku celých Orlických hor. K tomu si přidejte bezpočet řopíků a pevností, které měly chránit naši hranici, stovky kilometrů cyklotras či bikepark Říčky. Toto východočeské pohoří prostě nadchne každého.

Orlické hory

Orlické hory

A problém není ani s turistickou infrastrukturou. V podhorských střediscích najdete širokou nabídku restaurací všech typů a úrovní. Záleží, co vyhovuje právě vám. Ani ubytování v Orlických horách není problém. Romantici jistě ocení místní kempy, fanoušci rodinné atmosféry využijí některý ze zdejších penzionů. A najdete tu i řadu hotelů nebo chat či chalup ke krátkodobému pronájmu. Někteří ubytovatelé dokonce nabízejí speciální balíčky a letní pobyty. Konkurence je totiž tvrdá a my turisté a dovolenkáři z toho jen a jen těžíme.

A kde nejlépe hotel, penzion či kemp najít a objednat? Kdo chce najít širokou nabídku srovnanou tak, aby se ideální zázemí pro dovolenou našlo za pár sekund, hledá ubytování na Hotel.cz. To platí pro letní, jarní, podzimní i zimní dovolenou a pro Orlické hory i kterékoli jiné místo v naší krásné české kotlině.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *