Zimní dovolená bez front u vleků? Vyrazte do Krušných hor!

Krušné hory u spousty našinců platí za ošklivé pohoří s poničenou přírodou a mizivou infrastrukturou. Kdo by chtěl v oblasti hnědouhelných dolů a tepelných elektráren trávit svůj volný čas? Tak tomu ale už dávno není. Komíny v údolí už několik desetiletí nechrlí síru a příroda tu už řadu let jen vzkvétá. Krušné hory objevila i řada turistů, cyklistů či lyžařů. Penziony v Krušných horách rostou jako houby po dešti a i nabídka služeb pro ně utěšeně roste. Plno jako na Šumavě nebo v Krkonoších tu však nemají.

Klínovec

Klínovec

Asi nejznámější lokalitou pro zimní dovolenou je okolí Klínovce. Místní Skiareál s nejvyšším bodem v nadmořské výšce 1244 metrů. Lyžařům tu poslouží dvě černé sjezdovky, čtyři červené, pět modrých a několik spojovacích. Prostě paráda. A ty výhledy! O pohyb lyžařů vzhůru k nim se pak stará čtveřice moderních sedačkových lanovek. Připraven je tu Snowpark s U-rampou a samozřejmě bohatá nabídka služeb. Nejlepší místo k ubytování pak leží hned pod Klínovcem. Hotely i penziony Boží Dar, coby zázemí tohoto střediska, nabízí v široké paletě.

Krušné hory

Krušné hory

Ne každému ale vyhovuje sjezdové lyžování a snowboarding. Co takhle něco pro běžce na lyžích? Tak i ti se v Krušných horách vyřádí. Slyšeli jste někdy o Krušnohorské lyžařské magistrále? Tato páteřní trasa vede po hřebeni Krušných hor v délce téměř 41 km. Propojuje zimní krušnohorská střediska a osady od Bublavy přes Rolavu, Jelení, Pernink a Hřebečnou až po Boží Dar. K tomu si připočtěte desítky kilometrů odboček a máte klidně na týden i čtrnáct dnů o zábavu postaráno. A těch možností, co na trase nebo poblíž ní lze vidět. Jen namátkou: Boží rozhledna u Božího daru, rozhledna Blatenský vrch, muzeum v Horní Blatné, zasněžené Perninské rašeliniště nebo spoustu drobných či větších důlních děl, která jsou přístupná i veřejnosti. Právě díky nim je zdejší oblast zařazena na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. A kde se nejlépe ubytovat? Penziony v Perninku jsou ideálním výchozím bodem pro toulky na běžkách po této části Krušných hor.

Že byste raději jinam? Vždyť i v zimě je u nás skoro všude krásně. Ať už vyrazíte kamkoli, ubytování nejsnáze vyberete a zarezervuje na některém on-line srovnávači. Například penziony na Penzion.cz.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *