Co si nezapomenout vzít na výlet do přírody

Vyrážíte s rodinou nebo přáteli do přírody? I když je česká kotlina velmi bezpečnou destinací, i tady se můžete dostat do ošemetných situací. Máme pro vás tipy na tři drobnosti do batohu, které vám mohou ušetřit spoustu starostí.

Lékárnička

Vyrážíte-li na výlet, obvykle na nějaká možná zranění nemyslíte. Není se čemu divit. Plánujete přece strávit příjemné chvíle, tak proč si náladu kalit zbytečnými starostmi? Zejména s malými dětmi je ale k oděrkám či pohmožděninám vlastně vždycky blízko. Lékárnička v batohu tak nejednou přijde ke slovu.

Nebojte, nebudeme vám doporučovat nějakou objemnou krabici s náplní odpovídající normovaným autolékárničkám. Pro pohyb v přírodě lze doporučit zejména základní věci. Náplasti, desinfekce, případně obvaz a krytí mnoho místa v batohu nezaberou a jako řešení drobných úrazů určitě stačí. Trpíte-li alergií nebo nějakým onemocněním, na které berete léky, je dobré mít s sebou pro všechny případy i tato léčiva. Protože je (a budeme vám v tom držet palce) nejspíše dlouho nevyužijete, kontrolujte jejich trvanlivost. Dva, tři roky v batohu nošené prášky už dávno nemusí být účinné, nebo dokonce bezpečné.

Nůž

Každý správný muž má při sobě nůž. Toto pořekadlo jste už jistě někdy slyšeli. Určitě jsou místa, kam byste s nožem chodit neměli, ale příroda mezi ně nepatří. A to neplatí jen pro muže. Ne, že byste měli řezat do všeho, co vám překáží v cestě. Tak se určitě žádný milovník přírody nechová. Můžete se ale dostat do situace, kdy vám “udělátko na řezání” dobře poslouží, třeba i v kombinaci s lékárničkou.

Zahradní pajzák nebo nůž pro mistra šéfkuchaře ale nechte doma. V kapse nebo v batohu se snáze schová zavírací nůž. A rozhodně nejde jen o skladnost a kompaktní rozměry. Schované ostří, pokud nůž zrovna nepoužíváte, je důležité pro bezpečnost vaši i všech okolo.

Mobilní telefon

Do přírody vyrážíte proto, abyste si odpočinuli od dnešního přetechnizovaného světa. Existují ovšem i technologie, které vám výlet do přírody jednoznačně zpříjemní. Řada z nich je dostupná ve formě aplikací pro mobilní telefony. Ten je dobrým pomocníkem do přírody už jen jako pojistka, pokud si budete potřebovat zavolat pomoc. Rozhodně to ale není to jediné, s čím vám na výletě může pomoci. Díky mapovým aplikacím najdete cestu, pokud se ztratíte, nebo může dokonce fungovat jako navigace, pokud výletujete v neznámém prostředí. Řada aplikací vám dokonce pomůže výlet naplánovat. Pokud se dostanete k zajímavému místu, na telefonu si o něm snadno dohledáte informace. A to ani nemluvíme o focení a selfies, které pak pověsíte na sociální sítě. To zážitek z výletu ještě zesílí. Hlavně ale telefon před výletem nezapomeňte nabít.

Pro ty, kteří plánují přespat v přírodě, jsou spacáky nezbytnou součástí výbavy, aby zajišťovaly pohodlí a teplo během nočního odpočinku.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *