Ideální podzim zažijete v západočeských lázních

Podzim je zvláštním ročním obdobím. Pestrost barvících se listů prozářených slunečními paprsky střídá zádumčivé chladno a vlhko. Naše tělo se snaží připravit se na nadcházející zimní období, ale my se nechceme ochudit o výlety za krásnou přírodou. Zní to protichůdně? Tak zkuste navštívit západočeské lázně obklopené hlubokými lesy. Tady naberete síly a o výlety se připravit nemusíte!

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Nejzápadnější lázně slavného lázeňského trojúhelníku leží tak trochu ve stínu jeho dvou slavnějších vrcholů. Byla by ale škoda je na podzim nenavštívit. Pětitisícové městečko je obklopeno parky a lesy, které se na podzim krásně vybarví. Užít si pohled na celou tu nádheru můžete z rozhleden Zámeček nebo Salingburg. Pod druhou jmenovanou se navíc pokocháte výhledem na daňky, muflony a emu. Na podzim, kdy tu není tolik turistů, se chovají přirozeně a je radost je pár chvil pozorovat. A už jste viděli vybarvený Soos? Unikátní lokalita s rozsáhlými slatěmi, vývěry oxidu uhličitého a minerálními prameny leží, co by kamenem dohodil. A pokud navštívíte Františkovy Lázně a bude zrovna sychravo, nechte se hýčkat místním wellness. Tady nemůžete zažít špatné počasí.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně

Kombinujete-li rádi procházky téměř do divočiny s bohatými kulturními zážitky, nesmíte minout Mariánské Lázně. Zdejší léčivé prameny si oblíbil například Johann Wolfgang Goethe či britský král Eduard VII. Na místní architektuře je znát, že tudy kráčely dějiny. V takových kulisách se snadno pořádají koncerty či výstavy. Těmi jsou Mariánky vyhlášené. A to samé platí o Zpívající fontáně. Víte, jak impozantně vypadá, když se vybarví javory a další listnáče v jejím bezprostředním okolí?

Ale my jsme slibovali i divočinu. Za tou budeme muset do kopců. Jakmile minete rozhlednu Hameliku a park miniatur Boheminium, obklopí vás hluboký les – CHKO Slavkovský les. Tady se můžete toulat hodiny a hodiny pěšky, na kole či na koloběžce. Navštivte například rašeliniště Kladská s loveckým zámečkem, Duncanovu vyhlídku nebo přírodní rezervaci Smraďoch. Nebo se jen tak toulejte barvícím se lesem.

A pokud náhodou nemíříte do západních Čech, nevadí. Podzimní pobyty v lázních vám udělají dobře i jinde. České lázně jsou totiž krásné úplně všechny!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *