Čtyři pomocníci, kteří dokáží zpříjemnit pobyt v přírodě

Také vyrážíte do přírody co nejvíce nalehko? V malém batůžku se schová svačina a pití a jde se… Pokud plánujete jen krátkou procházku kolem vašeho bydliště, stačí to a je to tak nejpohodlnější. Se stoupající vzdáleností od domova, prodlužujícím se časem, který chcete venku strávit, a s rostoucí nestálostí počasí roste i množství věcí, které si balíme s sebou. To máte doklady, peněženku, mobil nebo navigaci, větrovku či pláštěnku,… Vše je samozřejmě otázka míry a vlastních preferencí. Na následujících řádcích vám představíme čtyři pomocníky, které vás možná na delší túru zatím nenapadlo vzít, ale měli byste to zkusit.

Trekingové hole

Nordic walking

Nordic walking

Nordic walking neboli “severská chůze” byl ještě před několika lety na našich turistických stezkách exotickým úkazem. Stále více lidí ale chápe, že trekingové hole sice něco váží, ale dokáží přesuny v přírodě jednak zrychlit a jednak zefektivnit sílu, kterou do pohybu dáváte. Při správné technice totiž při takové chůzi zapojíte celé tělo, čímž ulevíte kloubům dolní končetiny a posílíte i ruce a střed těla. Spousta batohů je navíc na pohyb s trekingovými holemi připravena. Pokud teleskopické tyčky zrovna nepotřebujete, snadno je zmenšíte a upevníte na batoh.

Karabiny

Karabina

Karabina

Karabina rozhodně není nástrojem, který používají pouze lezci. Nejen oni dávno vědí, že využití uzavíratelného oka se meze téměř nekladou. Záleží pouze na vaší kreativitě a samozřejmě i na její velikosti, resp. maximálním zatížení. Pomocí karabiny si zabezpečíte klíče i doklady v batohu, nebo na něj připevníte další předměty, abyste měli volné ruce. No a nebo je využijete při lezení.

Úvazky

Pokud patříte mezi ty, kteří se pro lezení nadchli, možná byste mohli zvážit, jestli s sebou na výlety nebrat i úvazky. Seženete i takové, které v batohu nezabírají spoustu místa. Feraty, kde je můžete využít, u nás rostou jako houby po dešti. Jestli ale budete chtít v rámci výšlapu zdolat i nějakou tu skalku, musíte mít s sebou i další lezecké vybavení.

Karimatky

Celodenní túry a výšlapy jsou parádní, ale to pravé dobrodružství začíná, když se rozhodnete pro vícedenní akci s přespáním venku. Romantiku spaní “pod širákem” nic nenahradí. V tom případě vás určitě napadne, že je třeba chladnou noc přečkat ve spacáku. Nezůstaňte ale jen u něj. Bez karimatky byste se moc pohodlně nevyspali. Nejde jen o to, že změkčí místo ke spaní, ale také izoluje spacák a s ním i vaše tělo od vlhkosti i chladu ze země. A pořádně se vyspat je důležité. Zítra vás totiž čeká další porce kilometrů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *