Ždírecká ZOO

Chcete vidět zvířátka bez výběhů a klecí, na která si můžete sáhnout a jim to nebude vadit? Živočichové z naší přírody i domovů ze dřeva nebo kovu? Pak je pro vás ideální ZOO Ždírec. Nachází se na okraji obce Ždírec, asi 4 km jihovýchodně od města Blovice (okres Plzeň-jih). Majitelem a provozovatelem ZOO, která byla otevřena v květnu roku 2017, je obec Ždírec.

Zajíc, ZOO Ždírec 1.1.2023

Ve volně přístupném lese najdete přes 80 plastik různých zvířat vyřezaných ze dřeva nebo ukovaných kováři. U vstupu vás přivítá totem s hnízdem ptáků a jelenem. Dál se můžete těšit třeba na velikého jelena, vydru s rybou nebo panáčkujícího zajíce. Z kovových zvířátek nás zaujali pavouci na síti nebo hovnivál s kuličkou trusu. Každá socha má u sebe cedulku s názvem, autorem a datem vytvoření. Nechybí ani QR kód, po jehož načtení se dozvíte další informace. Spousta plastik byla vytvořena studenty nebo absolventy SŠ Oselce.

Pro děti i dospělé tu kromě soch najdete i různé herní a naučné prvky. Nechybí kuželky, houpačka, dendrofon, doskočiště nebo házení kroužků. Nezapomeňte se dívat i na kmeny a do korun stromů, i tam je “živo”.

ZOO je celoročně zdarma přístupná. Otevírací doba je 9-18 hodin.

Sova, ZOO Ždírec 1.1.2023

Turistům je k dispozici altán, stojan na kola, odpadkové koše i wc. Pejsci do zoo smí jen na vodítku, nebo je pro ně přichystáno místo k uvázání.

A jak se do Ždírce dostanete? Vlakem na trati Plzeň – Horažďovice dojedete do zastávky Ždírec u Plzně, při cestě autobusem z Blovic vystoupíte na zastávce Ždírec.

Auto zaparkujete u místní hospody u hlavní silnice, jinde se parkovat nesmí. K zoo je to necelý kilometr pěšky. Vydáte se po modré TZ směrem na Myť a na konci louky se dáte doprava do kopce. Cesta je značená i šipkami zoo.

Vedou tudy i cyklotrasy, trasa č. 31 obcí a přímo kolem zoo trasa 2148.

Pokud byste nějaké zvířátko chtěli adoptovat nebo chcete aktuální informace, je vám k dispozici web zoo.

Za návštěvu stojí i kopec Buková hora s NPR Chejlava, Chocenická velká skála nebo eneolitické sídliště Velký kámen.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *