V Českém ráji jako v ráji

Už poeta Karel Hynek Mácha dobře věděl, kam stojí za to vyrazit. Touha poznat krásy Českého ráje ho stála dost trmácení. V dnešní době si ho naštěstí člověk může odpustit, když chce vidět zříceninu hradu Trosky monumentálně se tyčící nad krajinou, unikátní novogotický zámek Sychrov, v pískovci vykutané Drábské světničky nebo světoznámé Prachovské skály.

Hrad Trosky

Hrad Trosky

Výčet zajímavých míst v oblasti pár desítek kilometrů severovýchodně od Prahy by byl ale delší. Mnohem delší. Krajina pískovcových skal, desítek hradů a hradních zřícenin i malebného venkova lákala nejen Pražany od samotného vzniku turistiky. Dovolená v Českém ráji ale před dvěma staletími vypadala dost jinak, než jak si ji představujeme dnes. Tehdy byly v kurzu hlavně dálkové pochody podobné těm, které praktikoval už zmíněný autor básnické sbírky Máj. Dálková turistika tu má dlouhou tradici, které si zdejší lidé velmi považují. A dnes na ni můžete navázat na tzv. Zlaté stezce Českého ráje. Klasickým červeným pruhem Klubu českých turistů značená stezka spojuje ty nejzajímavější zdejší lokality přírodního charakteru i zajímavosti stvořené člověkem v minulosti dávné i nedávné, spolu s ubytovnami a restauracemi. A vězte, že vámi preferované ubytování v Českém ráji hravě najdete.

Pokud ale preferujete spíše klasičtější pojetí dovolené, tedy nocování na jednom místě a výlety do okolí, doporučit lze třeba město pod zámkem Humprechtem nedaleko filmového Liptákova nebo hradu Kost. Poloha takřka uprostřed Českého ráje je pro výjezdy i výšlapy ideální. Ubytování v Sobotce si určitě vyberete. Tradičně vysoké hodnocení od spokojených zákazníků dostává například Hotel Pošta. Tři hvězdičky v nově zrekonstruované historické budově poštovního úřadu v městečku v srdci Českého ráje musí uspokojit snad každého. A jestli ve vás tenhle popis nevyvolal nadšení, určitě si vyberete jinde. To nejvhodnější ubytování si vyberete na portálu Hotel.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *