V Českém ráji jako v ráji

Už poeta Karel Hynek Mácha dobře věděl, kam stojí za to vyrazit. Touha poznat krásy Českého ráje ho stála dost trmácení. V dnešní době si ho naštěstí člověk může odpustit, když chce vidět zříceninu hradu Trosky monumentálně se tyčící nad krajinou, unikátní novogotický zámek Sychrov, v pískovci vykutané Drábské světničky nebo světoznámé Prachovské skály.

Hrad Trosky

Hrad Trosky

Výčet zajímavých míst v oblasti pár desítek kilometrů severovýchodně od Prahy by byl ale delší. Mnohem delší. Krajina pískovcových skal, desítek hradů a hradních zřícenin i malebného venkova lákala nejen Pražany od samotného vzniku turistiky. Dovolená v Českém ráji ale před dvěma staletími vypadala dost jinak, než jak si ji představujeme dnes. Tehdy byly v kurzu hlavně dálkové pochody podobné těm, které praktikoval už zmíněný autor básnické sbírky Máj. Dálková turistika tu má dlouhou tradici, které si zdejší lidé velmi považují. A dnes na ni můžete navázat na tzv. Zlaté stezce Českého ráje. Klasickým červeným pruhem Klubu českých turistů značená stezka spojuje ty nejzajímavější zdejší lokality přírodního charakteru i zajímavosti stvořené člověkem v minulosti dávné i nedávné, spolu s ubytovnami a restauracemi. A vězte, že vámi preferované ubytování v Českém ráji hravě najdete.

Pokud ale preferujete spíše klasičtější pojetí dovolené, tedy nocování na jednom místě a výlety do okolí, doporučit lze třeba město pod zámkem Humprechtem nedaleko filmového Liptákova nebo hradu Kost. Poloha takřka uprostřed Českého ráje je pro výjezdy i výšlapy ideální. Ubytování v Sobotce si určitě vyberete. Tradičně vysoké hodnocení od spokojených zákazníků dostává například Hotel Pošta. Tři hvězdičky v nově zrekonstruované historické budově poštovního úřadu v městečku v srdci Českého ráje musí uspokojit snad každého. A jestli ve vás tenhle popis nevyvolal nadšení, určitě si vyberete jinde. To nejvhodnější ubytování si vyberete na portálu Hotel.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *